Śledź nas na:
Dziecko

5 prostych trików, jak zmienić pokój przedszkolaka w przestrzeń dla ucznia

16 stycznia 2024
jak zmienić pokój przedszkolaka w przestrzeń dla ucznia

Pokój Twojego dziecka dostosowywany jest do jego wieku i związanych z nim, specyficznych potrzeb. Każde dziecko, wraz z kolejno następującymi po sobie etapami rozwoju potrzebuje swojego wnętrza, spełniającego potrzebę wypoczynku. Wraz z wiekiem potrzeby rosną i poza wypoczynkiem, zabawą, relaksem pojawia się konieczność zagospodarowania strefy do nauki. Sprawdź, jak w pięciu prostych trikach zmienić pokój dziecka w wieku przedszkolnym w pokój dla ucznia. Co jest ważne i jak zrobić to bezproblemowo?

1. Zamień stolik z krzesełkami na ergonomiczne biurko z fotelem obrotowym

W dziecięcym pokoju bardzo ważną rolę odgrywa przestrzeń do zabawy. Małe dziecko potrzebuje niewielkiego stolika i krzesełek, z pomocą których może rysować i przeglądać książeczki. Dorastając i rozpoczynając naukę w szkole tego typu meble warto zastąpić biurkiem z szafkami i szufladami, w których zmieszczą się podręczniki, zeszyty, przybory szkolne oraz przy którym dziecko będzie mogło odrabiać lekcje i zgłębiać zainteresowania. W zestawie z biurkiem w pokoju ucznia powinien znaleźć się fotel obrotowy z oparciem, o regulowanej wysokości oraz z podłokietnikami. Dzięki niemu dziecko zachowa prawidłową postawę. 

lozko-dla-przedszkolaka-zastap-pojedynczym-lozkiem-z-nowym-materacem.jpg

2. Łóżko dla przedszkolaka zastąp pojedynczym łóżkiem z nowym materacem

Dla przedszkolaków bardzo ważny jest design łóżka, dlatego często ulegamy namowom dziecka, kupując łóżko w kształcie samochodu, domu lub inne, niewielkich rozmiarów meble, pozwalające na łatwą adaptację dziecka po okresie korzystania z łóżeczka niemowlęcego. Gdy Twoje dziecko rozpoczyna naukę w szkole, powinno przystosować się do spania na większym, zapewniającym komfort łóżku z odpowiednio dopasowanym materacem wysokiej jakości https://sleepinghouse.pl/. Zwróć uwagę na produkty marki Hilding, zwłaszcza serię materaców Fit4Sleep, które zapewniają komfort snu zarówno w najcieplejsze, jak i najchłodniejsze miesiące w roku. Materace piankowe składają się z dwóch warstw pianki wysokoelastycznej o różnym stopniu twardości, zapewniając optymalny nacisk powierzchni ciała na materac oraz odpowiednią cyrkulację powietrza. Dostępne są w wymiarach, odpowiadających pojedynczym łóżkom, jak 90×200 (https://sleepinghouse.pl/134-materace-90×200), a także odpowiednich do sypialni głównej, w której ustawione jest łóżko dwuosobowe. Wybierając łóżko do sypialni ucznia zwróć uwagę na materiał wykonania oraz styl, który powinien wpisywać się w gust dziecka oraz aktualne trendy.

3. Coś nowego na ścianę? Niech będzie modnie

Łatwym trikiem na zmianę w pokoju przedszkolaka/ucznia jest zastosowanie dekoracji ściennej. Może być to nowa tapeta lub fototapeta 3D na jednej ze ścian lub plakaty w ramach. Ich tematyka powinna odnosić się do zainteresowań ucznia i posiadać stylistykę, różniącą się od bajkowych i kreskówkowych motywów, które wybieramy często dla młodszych dzieci. Doskonale sprawdzają się wzory geometryczne oraz trójwymiarowa perspektywa. Możesz wpleść też akcent humorystyczny w postaci zabawnych grafik. Warto zachować spójność stylistyczną i kolorystyczną z pozostałymi elementami wystroju pomieszczenia. Świetnie wyglądają zestawienia kontrastowe kolorystycznie. 

4. Podział na strefy funkcjonalne – zacznij od podłogi

Na podłodze pokoju ucznia niełatwo utrzymać porządek zwłaszcza, gdy po powrocie z zajęć rzuca tornister lub plecak w różne zakamarki. By zminimalizować czas, potrzebny na sprzątanie oraz ograniczyć rozwój roztoczy kurzu zrezygnuj z dużych dywanów o wysokim runie. Na podłodze świetnie sprawdzą się panele podłogowe lub winylowe w jasnym odcieniu drewna. By zastosować element podziału pomiędzy strefą rekreacji i wypoczynku oraz nauki warto skłonić się ku ułożeniu niewielkiego dywanika przed łóżkiem lub jeśli przestrzeń pomieszczenia na to pozwala, przed szezlongiem lub fotelem do wypoczynku. Dzięki temu w prosty sposób optycznie wyznaczysz strefy pomieszczenia. 

5. Detale, które pomogą zamienić pokój przedszkolaka w pokój dla ucznia

Ogromne znaczenie w aranżacji pomieszczenia dla ucznia mają dodatki, które nadają indywidualnego charakteru. Dopasowane do gustu ucznia, powinny wpisywać się w styl i kolorystykę pokoju. Dla ucznia, pasjonującego się sportem warto zorganizować miejsce na trofea, a przestrzeń ozdobić dekoracyjnymi akcesoriami sportowymi. Dla młodego melomana przygotuj plakaty z wizerunkiem instrumentów, dla wielbiciela podróży mapę świata, kompas i akcesoria turysty, które często dostępne są w opcji personalizowania. Wyposaż pokój ucznia w możliwość podłączenia multimediów, im dziecko będzie starsze, tym potrzeby pod tym kątem będą większe. 

detale-ktore-pomoga-zamienic-pokoj-przedszkolaka-w-pokoj-dla-ucznia.jpg

Materiał sponsorowany.

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

Nasz Instagram