Śledź nas na:
Dziecko Kuchnia Rozwój Testujemy

Dlaczego warto włączyć do diety rodziny świeżo wyciskane soki?

29 marca 2022
świeżo wyciskane soki

Dobre samopoczucie, sprawność fizyczna i ogólny stan zdrowia zależą od wielu czynników. Tak naprawdę można nazwać to wszystko, pewnym procesem. Jeśli przyjrzymy się elementarnym rzeczom, które w głównej mierze warunkują sposób naszego funkcjonowania, to bez wątpienia będzie to dieta. Sposób odżywiania jest o tyle istotny, że pozwala nam dostarczać do organizmu niezbędne mikro i makro elementy. Biorą one udział w przemianie materii. Dzięki temu, że nasza dieta będzie zbilansowana, zadbamy no nasze zdrowie. W związku z tym warto by ciągu dnia zjadać niezbędną porcję warzyw i owoców w różnej postaci. Dlaczego zatem, warto włączać do diety rodzinnej chociażby świeżo wyciskane soki?

Czy dieta jest ważna?

To pytanie tak naprawdę można uznać jako retoryczne, niemniej nie należy go postrzegać nad wyraz restrykcyjnie, dlaczego? Otóż dieta przez wielu z nas postrzegana jest jako pewien okres, czy nawet wyzwanie. Gdzie tak naprawdę jest to ogólny sposób i styl naszego żywienia, na który składa się wiele czynników. Jednym z nich są bez wątpienia nawyki żywieniowe, czyli tak naprawdę charakterystyczne dla danej osoby potrzeby dostarczania określonych posiłków czy artykułów spożywczych. Można je zmieniać i utrwalać.
Dlatego jeżeli chcemy zmieniać coś w naszej diecie musimy zacząć od określenia tego, jakie posiłki dotychczas nam towarzyszyły podczas dnia. Czy ich sposób komponowania jest odpowiedni dla naszego zdrowia a skład nie wymaga korekty. Kluczem w podejmowaniu wszelkich kroków zmierzających do poprawy naszego stylu żywienia jest świadomość. Dzięki niej jesteśmy w stanie zaobserwować to w jaki sposób nasze ciało reaguje na określone artykuły spożywcze. Jeśli zatem zastanawiamy się czy dieta jest ważna. To odpowiedź brzmi, tak. Bez odpowiedniego podejścia prędzej czy później możemy zacząć borykać się z konsekwencjami nieprawidłowego stylu odżywiania. On zaś, w bardzo szybki sposób odbije się na naszym samopoczuciu i stanie zdrowia. Dlatego dieta bogata w tym przypadku w owoce i warzywa to poniekąd paliwo napędzające nasze ciało do tego by działało w prawidłowy sposób.

Dzienna porcja warzyw to nasz obowiązek

W literaturze spotykamy się z wieloma twierdzeniami na temat tego, ile warzyw i owoców dziennie powinniśmy zjadać. Uniwersalną jednostką jest, przyjęcie od 500 do 600 gramów. Brzmi abstrakcyjnie? Oczywiście, że nie, choć niejedna osoba powie, że jest to bardzo dużo. Jeśli natomiast spojrzymy na to ile średnio kilogramów owoców jest potrzebne do uzyskania jednego litra soku, to sprawa zaczyna się klarować. Dla przykładu z 1,5 kilograma pomarańczy jesteśmy w stanie uzyskać do litra soku. Patrząc na nasze dzienne zapotrzebowanie, wypicie 2 szklanek 250 ml płynu jest w stanie zaspokoić nasze wymagania. Zatem, liczy się ogólna podaż a nie sposób czy forma spożycia. W związku z tym, picie świeżo wyciskanych soków jest w stanie rozwiązać ten problem błyskawicznie. Zwłaszcza w obecnym okresie, kiedy za oknem jest coraz cieplej a pragnienie wypicia zimnego płynu szczególnie wzrasta.

świeżo wyciskane soki świeżo wyciskane soki

Domowy sok, to takie proste!

Przygotowanie ręcznie robionego soku to często długotrwały proces wymagający od nas na dodatek nieco siły. Co więcej, duża część owoców najzwyczajniej w świecie jest marnowana a ich potencjał niewykorzystany. Dlatego z pomocą przychodzi niezawodne urządzenia, które każdy z nas kojarzy pod nazwą wyciskarki do soków. Jedno kliknięcie jest w stanie wyręczyć nas i zagwarantować tym samym, że otrzymany sok będzie po prostu pyszny. HUROM H200 All in One, to bezprecedensowa propozycja dla każdego entuzjasty i amatora fenomenalnych soków. Dlaczego? Za jego wyborem przemawia wiele zalet. Tak naprawdę długo by je wymieniać, niemniej do tych najbardziej wyróżniających należą z pewnością , pojemna komora na owoce, funkcja automatycznego wyciskania i technologia all in one.

Co przez to można rozumieć?

Otóż marka HUROM jako jedyna na świecie zminimalizowała do granic utratę wartości odżywczych wyciskanych warzyw i owoców, dzięki zastosowaniu wałka ślimakowego obracającego się 43 razy na minutę. Łatwe czyszczenie, kompaktowe rozmiary i ponadczasowy design sprawiają, że urządzenie polskiego producenta wkomponuje się idealnie w wyposażenie każdej kuchni. Niemal bezdźwięczne działanie jest w stanie wyręczyć nas nawet w nocy, a świeży sok zaserwowany rano na śniadanie wywoła z pewnością nie jeden uśmiech na twarzach domowników. Firma HUROM zadbała również o to by demontaż i montaż był dziecinnie prosty, dlatego zadbanie o czystość urządzenia to od teraz najmniejsze zmartwienie. Co więcej, jak sama nazwa wskazuje – All in One, pozwala na tworzenie nie tylko pysznych soków ale także stworzenie oryginalnych dżemów owocowych czy odżywczych smoothie. Multifunkcjonalność i wielozadaniowość to krok w kierunku określenia tego urządzenia niezawodnym i niepowtarzalnym.
Zdrowy styl życia i uśmiech na twarzy członków rodziny to bezcenny widok. Dlatego wyposażenie się w urządzenie HUROM H200 All in One, to gwarancja otrzymywania za każdym razem oryginalnych i pysznych kompozycji smakowych. Świeżo wyciskane soki od teraz staną się waszym codziennym rytuałem a potrzeba spożycia dziennej dawki warzyw i owoców będzie błyskawicznie zaspokajana.
Podziel się przepisem na świeżo wyciskane soki!

 

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

Brak komentarzy

Odpowiedz

Nasz Instagram