Śledź nas na:
Porady

Jak często? Zmieniasz ręczniki, pościele, pidżamę (…)

8 kwietnia 2022
sprzątanie

Może wydać się to śmieszne, oczywiste bądź dla niektórych przesadne. Każdy z nas ma różne przyzwyczajenia które niekoniecznie są dla nas dobre. Pranie praniem, ale co z resztą? Przecież podłoga też w domu prosi się o dokładne umycie, prawda?

Wszystko jest najczęściej na głowie mamy – chociaż zdarzają się wyjątki. By robić to jak najlepiej warto pytać, sprawdzać i testować. Każdy z nas ma swoje sposoby by zachować porządek w domu. Są jednak rzeczy, które wykonać musisz, po prostu. Pościel nie może leżeć na łóżku 2 miesiące. Pidżamę należy zmieniać często a ręczniki? To jest dopiero!

Ręczniki łazienkowe

Zmienia się je średnio co trzy dni. Dlatego że bakterie, drobnoustroje i inne lubią wilgotne i ciepłe rzeczy. Po każdym skorzystaniu z ręcznika, trzeba go dobrze rozwiesić i wysuszyć. Tak używany może być 3 dni. Pierzemy co najmniej w 60 stopniach. Ważne! Każdy domownik powinien mieć swój własny ręcznik kąpielowy.

Pościele

Ściąganie i zakładanie świeżej pościeli może być dla wielu z nas utrapieniem. W nocy się pocisz, rozwijają się tam roztocza. Zmieniaj pościel co 2 tygodnie, wrzuć co najmniej na 60 stopni i tyle. Masz czyste sumienie i zdrowy sen.

Pidżama

To ona ma kontakt z naszym ciałem. Gdy śpisz, to naturalnie się pocisz, dlatego warto zmienić ją co najmniej raz w tygodniu. Chociaż zalecana jest zmienia co 2-3 dni. Dla lepszego snu.

Ścierki kuchenne

Zaleca się zmianę co 2/3 dni nawet taką z pozoru czystą wymienić na nową.  C

Szczoteczka do zębów

Używasz do czasu aż nie straci swojego kształtu? Błąd! Co 3 miesiące powinnaś kupić nową. Gdy przeszłaś infekcję gardła/dziąseł warto kupić od razu nową bo coś na szczoteczce mogło zostać i znów się tym zarazisz.

Lodówka

Raz w tygodniu wyciągnij wszystko co w niej masz. Sprawdź terminy ważności, wyrzuć to co jest zepsute. Lodówkę umyj ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń. Chodzi o to by nie doprowadzić do namnażania się bakterii.

Wynoszenie śmieci

Obowiązkowo codziennie. Już nie chodzi o bakterie ale o sam zapach.

Gąbki do zmywania

Zmieniamy co najmniej raz w tygodniu. Idealne miejsce dla wszystkich drobnoustrojów. Jak nie czujesz potrzeby zmiany, wygotuj ją chociaż w mikrofalówce.

Czyszczenie toalety

Powinno się codziennie! Najczęściej jednak domownicy robią to raz w tygodniu, w sobotę. To błąd. Znamy na to patent. Do zbiornika ze szczotką toaletową wlej domestos a toaleta będzie się myła „sama”.

Stosujesz się do tych terminów?

 

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

2 komentarze

  • kinga 27 lipca 2017 at 17:04

    Ojjj tak, mam bzika w tym temacie. Posciel zmieniam średnio co dwa tygodnie, jak jest skwar w nocy to nawet co tydzien. Serio..ja czuje ze juz jest nie świeża, ale juz maz ,nie..hm..hahahaha. Ręczniki co 5 dni, czasami nawet częściej. Temat szmatek i gabek to u mnie obsesja, co dwa dni wyrzucam. Z toaleta nie jest tak dobrze, bo stwierdziłam ze nic bym nie robiła tylko w łazience czas spędzała,dlatego co 3 dni dezynfekuję łazienkę.

  • Odpowiedz

    Nasz Instagram