Śledź nas na:
Porady Testujemy

Jak dbać o porządek w domu? Czysta podłoga bez smug! (Test Hizero)

11 lutego 2022
hizero

W dzisiejszych czasach, kiedy kobiety coraz częściej wybierają aktywność zawodową zamiast prowadzenia domu, dbanie o porządek jest trudniejszym do wykonania zadaniem. Na szczęście nie brakuje sprzętów i akcesoriów, które mogą nam w tym pomóc.

Sprzątanie należy do tych niewdzięcznych obowiązków domowych, które musimy wykonywać regularnie i często. Bywa to bardzo uciążliwe, gdy po ciężkim dniu pracy marzymy tylko o chwili odpoczynku, a w domu czeka na nas stos naczyń do umycia lub brudna podłoga. Zwłaszcza w domach z małymi dziećmi lub zwierzętami walka z bałaganem jest chlebem powszednim rodziców. Aby sprzątanie zajmowało nam mniej czasu i było bardziej efektywne, a porządek w domu utrzymywał się dłużej, warto stosować się do kilku sprawdzonych zasad:

SPRAWDZONE PORADY I SPOSOBY NA PORZĄDEK W DOMU:

1. Organizacja przestrzeni – podstawą jest dobry system przechowywania (np. pudełka, koszyki, skrzyneczki) oraz ograniczona ilość rzeczy. Wielką rewolucję najlepiej zacząć od generalnej selekcji – co niepotrzebne lepiej wydać lub wyrzuć.

2. Każda rzecz powinna mieć swoje miejsce – oraz być konsekwentnie na nie odkładana zaraz po użyciu. Nie pozostawiaj niczego na wierzchu z myślą, że odłożysz to do szafki czy na półkę później.

3. Działanie od razu – jeśli zauważysz, że coś wymaga zrobienia, to zajmij się tym natychmiast. Wytrzyj zalegający kurz, podlej roślinkę, zaściel łóżko po wyjściu z niego, przetrzyj zlew i baterię po myciu rąk, naczynia umyj od razu po posiłku.

4. Podział obowiązków wśród domowników – dużo łatwiej zapanować nad bałaganem w domu, gdy sprzątaniem zajmują się wszyscy. Możecie podzielić się obowiązkami, wybrać swoje ulubione czynności, za które będziecie odpowiadać. Innym sposobem jest wyznaczanie jednego dnia na gruntowne porządkowanie całego mieszkania lub przygotowywanie grafiku z przydziałem zadań dla każdego członka rodziny.

5. Wielozadaniowość– robienie kilku rzeczy jednocześnie pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Przykładowo czekając na to, aż pralka wypierze pranie, zajmij się prasowaniem poprzedniego, które zostało zdjęte z suszarki.

6. Ułatwianie życia – producenci sprzętów zasypują rynek gadżetami i sprzętami gospodarstwa domowego. Jeśli nie lubisz zmywania – postaraj się wygospodarować finanse na zmywarkę, jeśli nie masz za dużo miejsca i czasu na ogarnięcie prania – dobrym wyborem będzie zakup suszarki bębnowej.

Jak sprzątać dobrze i efektywnie?

Nie każdy z nas musi być urodzonym mistrzem lub mistrzynią prowadzenia domu, któremu wszystko udaje się perfekcyjnie jak w telewizji. Bywa, że opanowanie umiejętności szybkiego, ale efektywnego sprzątania zajmuje nam kilka lat. Podobnie z jest z doborem naszych ulubionych sprzętów i środków czystości, bez których nie wyobrażamy sobie regularnych porządków. Dajmy sobie czas na naukę, a w razie wątpliwości szukajmy porad i wskazówek w internecie, gdzie nie brakuje wartościowych artykułów czy filmików instruktażowych, które wskażą nam drogę.

Sprzątanie kuchni czy łazienki wymaga przede wszystkim regularności – najlepiej w utrzymaniu w nich porządku sprawdzą się nasze wyrobione nawyki:

 • przecieranie blatów, kuchenki i zlewu po każdym przygotowywaniu posiłków
 • używanie ściągaczki do wody po skorzystaniu z prysznica
 • codzienne przecieranie lustra, umywalki i baterii w łazience

Mycie szyb i luster to zmora wielu ludzi. Pojawiające się smugi potrafią uprzykrzyć dzień. Co zaskakujące, najlepiej do mycia szkła sprawdza się dobrej jakości szmatka namoczona w samej wodzie oraz wytarcie go do sucha drugą szmatką.

Sprzątanie podłóg – miotła czy odkurzacz?

Zastanawiając się nad zakupem najlepszych sprzętów do odkurzania i mycia podłóg, musimy wziąć pod uwagę nie tylko stopień ich zabrudzenia, ale także obecność dzieci lub zwierząt. Nie każdy mop czy odkurzacz poradzi sobie bowiem z dużymi resztkami jedzenia lub sierścią. Sprzątanie mieszkania miotłą zajmuje dużo czasu i energii, dlatego wiele osób nie wyobraża sobie już świata bez bardziej zaawansowanych technicznie rozwiązań.

Tradycyjny przewodowy odkurzacz ma dużą moc, ale przy tym zajmuje sporo miejsca, a manewrowanie nim po domu bywa uciążliwe. Odkurzacz bezprzewodowy pionowy ma natomiast mniejszą siłę ssania, ale sprzątanie nim jest szybsze i łatwiejsze. Minusem może okazać się jednak czas pracy na jednym ładowaniu – zazwyczaj jest to tylko 20-45 min. Inteligentny odkurzacz samojeżdżący, który wszystko zrobi za nas, to jednak dość duży wydatek, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić.

Mycie podłóg bez smug – czy to możliwe?

Ścierką po kolanach, zwykłym mopem płaskim, mopem ze spryskiwaczem, rotacyjnym, czy parowym? Powszechnie polecanych metod mycia bez smug jest wiele, ale w zależności od materiału, z którego zrobiona jest nasza podłoga, efekt końcowy może być różny. Najważniejszą zasadą jest więc dobieranie środków czyszczących do rodzaju nawierzchni – inny płyn stosuj do paneli, a inny do płytek. Wybierz także dobrej jakości szmatkę lub mop płaski z nakładką z mikrofibry. Myj podłogę zimną wodą, ponieważ ciepła szybciej odparowuje i przyczynia się do powstawania smug. Wypróbuj również naturalne metody – woda z octem daje świetne efekty.

A gdyby tak odkurzać i myć podłogę jednocześnie?

Odkurzacze mopujące, łączące funkcje tradycyjnego odkurzacza i mopa, pozwalają na oszczędzenie energii i czasu, które pochłania standardowe sprzątanie. Jednym z takich nowoczesnych urządzeń jest mop elektryczny Hizero. Co najważniejsze, nie jest to sprzęt przeznaczony tylko do lekkich zabrudzeń. Dobrze radzi sobie nie tylko z kurzem, ale także z resztkami jedzenia, tłuszczem i płynami.

Najważniejsze funkcje i zalety bionicznego mopa parowego Hizero:

 • zamiatanie przy użyciu rolującego polymeru absorbującego brud – pozwala uniknąć zarysowań podłogi
 • mycie samą wodą w temperaturze pokojowej to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie – producent szacuje zużycie 1 litra wody na sprzątnięcie 100 m2 podłóg, a dla bardziej wymagających powierzchni dostępny jest także oryginalny płyn Hizero, którego wystarczy użyć zaledwie 5 ml na zbiornik
 • wycieranie podłogi do sucha
 • samoczyszczenie – funkcja włącza się automatycznie po zakończeniu sprzątania, wystarczy tylko opróżnić zbiornik na zanieczyszczenia stałe i wodę
 • lekki i łatwy w obsłudze
 • elastyczna głowica pozwala na dokładne umycie każdego zakątka domu
 • zawsze gotowy do pracy, dzięki bazie ładującej oraz akumulatorowi, który jest odpowiednio zabezpieczony przed przeładowaniem, przegrzaniem lub spięciem
 • informuje o stanie zbiornika na wodę i na zanieczyszczenia przy pomocy diod LED
 • części zamienne dostępne są w sklepie internetowym na stronie producenta

W celu bliższego poznania się z działaniem sprzętu Hizero, możliwe jest spotkanie z przedstawicielem w naszym domu lub prezentacja produktu online. Dla zainteresowanych uruchomiono także opcję rozłożenia płatności na raty, ponieważ jak na urządzenie wielofunkcyjne przystało, cena nie należy do niskich.

Sprzątanie wcale nie musi być naszą zmorą, która pochłania mnóstwo naszego czasu każdego dnia. Istnieje wiele rozwiązań, które mogą znacznie ułatwić nam dbanie o dom. Najważniejsze jest działanie zgodne z dobrze opracowanym planem oraz budowanie w sobie nowych nawyków, które przyczynią się do większego porządku w naszym otoczeniu. W sklepach znajdziemy także sporo sprzętów, preparatów, akcesoriów i gadżetów, które uczynią sprzątanie przyjemniejszym i prostszym zadaniem.

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

Brak komentarzy

Odpowiedz

Nasz Instagram