Śledź nas na:
Blog - archiwum Zdrowie

Jak dbamy o naszego alergika – atopika!

21 października 2020

W naszym domu, każde dziecko ma problemy na tle alergicznym. Pisałam i mówiłam już o tym nie raz. Pierwsze objawy zaczęły się wcześnie, jednak nie skojarzyliśmy i nie powiązaliśmy tego z alergią. Był kaszel, były podkrążone oczy, było zapalenie oskrzeli i w przypadku braku szybkiej reakcji… także zapalenie płuc. 

Dalej Blanka – u niej głownie pojawił się kaszel. Reakcja lekarza była szybsza niż w przypadku Antka. Czekaliśmy „tylko” 30 dni na to, by dostać skierowanie. Ostatni z trójki – Maciej. Tu testy jeszcze nie zostały wykonane, jednak póki co – najmłodszy ma najmocniejszą reakcję alergiczną na penicylinę z całej trójki. To, jak go kiedyś wysypało pokazywałam na naszym profilu Facebook i Instagramie. Był dosłownie cały, od stóp do czubka głowy w czerwonym kropkach.

Czy coś się zmieniło?

Niewiele. Każde dziecko, jeszcze poza najmłodszym, dostaje na stałe leki. Antoni ma wysoką skalę uczulenia na brzozę. Pulmonolog, alergolog po testach powiedziała nam, że już dawno tak dużej reakcji u niej w gabinecie nie było. Udało się jednak ich tak ładnie wyprowadzić, że najsilniejsze leki dostają tylko w momencie pylenia danego alergenu… a w pozostałych miesiącach dbamy tylko o poprawę i budowanie ich odporności.

Co wiąże się z alergią?

U nas ogromny kaszel, dokuczający każdemu dzień i noc. Dodatkowo katar a u najstarszego spuchnięte oczy po zwykłym spacerze, gdy pylą trawy. Kiedyś wybrał się z tatą i psem na polankę, by wymęczyć czworonoga. Musieli wracać tak szybko, jak poszli. Antka oczy momentalnie spuchły, zaczęły łzawić i kompletnie nic nie widział.

Każdy z nich, ma tez problem ze skórą całego ciała podczas szczytu. Na co dzień na szczęście nie musimy dbać o to, by ich pielęgnacja zewnętrzna odbywała się przy pomocy specyfików dla atopików. Są takie miesiące w ciągu roku, gdy jest to konieczne!

Dlaczego używamy produktów dla atopików?

Ponieważ skład i działanie tych produktów kojąco wpływają na zmiany jakie w tym okresie im towarzyszą. Sucha, mocno swędząca skóra – często pojawiające się czerwone placki na ciele. Co jest w naszej apteczce na co dzień? Już zdradzam! Nie ukrywam, że kosmetyki które własnie wymienię, otrzymałam od firmy OLMED. Jednak dzięki temu, że używałam ich wcześniej na co dzień – mogłam się na taki układ zgodzić.

Do kąpieli używamy SVR TOPIALYSE – dostępny TUTAJ. Mam go także w torbie, którą zabieram do szpitala przy każdym porodzie – jest niezwykle łagodny i lubię używać go w tym okresie. Następnie smarujemy skórę dzieci kremem A-DERMA EXOMEGA CONTROL – który znajdziesz pod TYM linkiem. Jest niezwykle wydajny i starcza nam na dwa sezony. Przyznaje się, że sama z niego korzystam zimą, chociaż nie ze względów medycznych a z powodu przesuszonej skóry.

Na zmianę z A-Dermą używamy także Allergoff który możecie dostać TU, i chyba każdemu atopikowi znany La Roche Lipikar Balsam, który jest w TYM miejscu do kupienia.

Jak jeszcze pomagamy naszym dzieciom?

Wspominałam już o tym wcześniej, przy okazji wpisu o moich sposobach na pranie. Korzystamy z produktów przystosowanych dla dzieci, hypoalergicznych lub takich jak Mr. Ziggi proszek do prania i dezynfekcji. Zarówno do bieli jak i do koloru – dostępny TUTAJ i TUTAJ. Jesteśmy właścicielami psa, który na swojej sierści przenosi kurz i bakterie. Jego sierść jest dosłownie wszędzie! Znalazłam fajny produkt który neutralizuje alergeny kurzu domowego, ale fajnie odświeża meble także z innych pododów. Allergoff – dostępny TUTAJ.

Nie jest łatwo być rodzicem dziecka z problemami.

Wiem, że nasze mogą wydawać się błahe w porównaniu do tych z jakimi mierzą się rodzice dzieci dotkniętych innymi schorzeniami. Jednak alergia, atopia i wszystko co z nią związane naprawdę może nieźle namieszać w życiu rodzinnym. Zaczynając od wizualnych problemów skórnych, poprzez problemy z oddychaniem kończąc na zmianie diety poprzez występujące w alergiach wziewnych alergie krzyżowe. Nie możemy jeść np niektórych odmian jabłek, ziemniaków czy pomidorów w trakcie pylenia.

Macie w domu atopika?
Jak sobie radzicie z codziennymi problemami?

 

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

Brak komentarzy

Odpowiedz

Nasz Instagram