Śledź nas na:
Ciąża Dziecko

Jak to jest mieć córkę?

31 stycznia 2022
ciąża dziewczynka

Przez stulecia kobiety oraz mężczyźni modlili się o syna. Dziś coraz więcej jest takich, które chciałyby mieć córkę. Dlaczego? I czemu tak trudno im o tym mówić? Dlaczego odchodzi się o tego, co było ważne kiedyś?

Nie ma syna, nie ma drzewa, nie ma domu!

Nic się nie zgadza. Czy w takim razie stare porzekadło się sprawdza? I prawdziwy mężczyzna musi spełnić te 3 „obietnice”?
Jesteś w ciąży – potwierdził test, a potem lekarz. Teraz zaczyna się fala domysłów, kto się urodzi. Nie ma chyba rodzica, który nie zastanawiałby się: córka czy syn? Kiedyś trzeba było czekać z tym do porodu. Natomiast dziś z pomocą przychodzi USG i tę informację możemy poznać znacznie wcześniej.
Przez stulecia kobiety marzyły o synu, bo jego urodzenie było dowodem sensu ich istnienia. W wielu sytuacjach oznaczało być albo nie być, potwierdzało pozycję u boku męża i w rodzie. W Chinach i Indiach do dziś zdecydowana większość aborcji dotyczy dziewczynek, które są uważane za dzieci mniej wartościowe.
To, jakiej płci dziecko ludzie chcą mieć, jest tematem tabu. Gdy zadaje się im to pytanie, szukają odpowiedzi zgodnej z oczekiwaniami społecznymi, a te są takie, że to nie ma znaczenia. Łatwiej przyznać się do pragnienia posiadania chłopca, bo przesąd, że „prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna”, i przekonanie o wartości pierworodnego wciąż są u nas dość silne. Ale to nie znaczy, że wiele kobiet po cichu nie pragnie córki.

Córka dla matki, syn dla świata

Inne argumenty przemawiające za urodzeniem dziewczynek to stworzenie nowej, poprawionej wersji siebie, która nie powtórzy naszych błędów, łatwość porozumienia z własną płcią, wychowanie sobie przyszłej przyjaciółki oraz przekonanie, że syn wyfruwa z domu, a córka na zawsze pozostaje bliżej z rodzicami, a szczególnie z matką. Natomiast przyjaźń między matką a córką to mit. Ta relacja nigdy nie jest zupełnie partnerska, bo niezależnie od wieku chcemy, by rodzice pozostali rodzicami, i nie mamy ochoty rozmawiać z nimi o wszystkim.

Jak spłodzić dziewczynkę? 4 metody zwiększające szansę na córkę

Aby zwiększyć szansę na poczęcie dziewczynki, najlepiej kochać się 2-3 dni przed owulacją. Wtedy plemniki z chromosomem X (żeńskim) mają większe szanse na dotarcie do komórki jajowej jako pierwsze.
Dieta wspomaga płodność, ale może również wpłynąć na płeć dziecka. Zmiany w diecie najlepiej wprowadzić około trzy miesiące przed planowaniem poczęcia, tak by ich efekty były widoczne, gdy zaczniecie się starać o ciążę. Poczęciu córki sprzyja dieta uboga w sól, cukier i potas.
Tryb życia przyszłego taty również ma znaczenie przy staraniach o dziecko. Plemniki z chromosomem męskim są delikatniejsze i szkodzi im więcej czynników. Jeśli więc twój partner ma do czynienia w pracy np. z toksynami, wysoką temperaturą lub pali papierosy, wasze szanse na dziewczynkę rosną, a na poczęcie chłopca bardzo maleją.
Najlepsze pozycje seksualne, by począć dziewczynkę, są takie, w których plemniki mają do pokonania dłuższą drogę, np. w pozycji klasycznej lub wariantach pozycji stojącej. To również wynika z faktu, że żeńskie plemniki są odporniejsze i mają dłuższą żywotność, a długa trasa może zaszkodzić plemnikom z męskim chromosomem.

Orgazm a posiadanie córki

Istnieje opinia, która mówi, że większe prawdopodobieństwo na poczęcie córki jest wówczas, gdy stosunek seksualny nie kończy się kobiecym orgazmem. Skąd taka teoria? Środowisko pochwy jest kwaśne, orgazm zmienia je na zasadowe, które bardziej sprzyja plemnikom męskim. W środowisku kwaśnym mogą przeżyć jedynie plemniki żeńskie i zapewnienie takiego środowiska w pochwie po stosunku zwiększa szanse na poczęcie dziewczynki.
Shettles podzielił plemniki na męskie i żeńskie. Męskie są szybsze od żeńskich, ale są mniejsze, słabsze i krócej żyją. Żeńskie są powolne, ale dłużej żyją i są silniejsze. Jeśli marzysz o dziewczynce, powinnaś kochać się ok. 2-3 dni przed owulacją. Przez tych kilka dni męskie plemniki wyginą i zostaną te silniejsze, żeńskie.

Co myślisz o tych radach?

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

6 komentarzy

 • Igmu 19 sierpnia 2015 at 21:32

  …no jak to jest..? Cudnownie! Ja już się doczekac nie mogę wspolnych wypadow na zakupy, na plotki przy kawie, na spa, do kosmetyczki… Ach, cudownie jest miec córki :))

 • Mama Tosi 20 sierpnia 2015 at 08:45

  Ona jest cudowna:-* A te oczy… Już widzę kolejkę kawalerów;)

  • żyć nie umierać 23 sierpnia 2015 at 19:50

   Zazdroszczę córci 🙂 I to takiej ślicznej córci 🙂 Ja mam 3 synów 🙂 Nie zamieniła bym ich na córki – choć córkę chciałam mieć bardzo. Moja trzecia ciąża była o 180 stopni inna niż dwie pierwsze i właśnie dlatego myślałam, że tym razem urodzę córkę – na ostatnim usg dowiedziałam się że jednak i tym razem będzie synio. Taka moja uroda, że jednak tylko synków rodzę 🙂 Ale psa też mamy, był jeszcze kot, ale uciekł i rybki są 🙂 Więc wielka nasza familia 🙂

 • Pola 20 sierpnia 2015 at 19:15

  A ja mam odwrotnie.. Całe życie marzyłam o córkach. Myślałam, że w wieku 20-22 lat urodzę pierwsze dziecko, potem co 2-3 lata jeszcze co najmniej 2 córki.. Póki co jestem bezdzietna;p I nie zanosi się w najbliższych latach bym urodziła, chyba, że nie planowaną..;p Tylko studia, praca jako opiekunka od lat kilku mnie całkowicie przekierowała. Teraz chcę synów, są łatwiejsi w obsłudze. No i nie mogę się powstrzymać w kupowaniu małych sukienek, spineczek i takich innych..Jak dobrze być ciocią…:D A Blanka jest cudna, strasznie podobna do Ciebie, chociaż moze dlatego, że nie widziałam D. Ale za te jej oczy dałabym się pokroić <3

 • Renata 28 sierpnia 2015 at 11:41

  mała księżniczka 🙂 szczęścia Wam życzę!

  Zapraszam do wysłuchania porad psychologa z cyklu Vademecum Świadomego Rodzica – https://www.youtube.com/channel/UCK3f0VzGxPVCbah4yz1NAWg

 • Hosting Deutschland 10 września 2016 at 06:45

  Podobno „latwiej” jest poczac dziewczynke, bo „zenskie” plemniki, czyli te z chromosomem X sa silniejsze i zyja dluzej. Moga zatem pokonac dluzsza droge do komorki jajowej i doprowadzic do zaplodnienia w trudniejszych warunkach np. gdy nasienia jest mniej. Pary starajace sie o corke powinny zatem wspolzyc na 2-3 dni przed owulacja, bo w sluzie przetrwaja jedynie plemniki zenskie, ktore w trakcie owulacji beda w stanie zaplodnic komorke jajowa.

 • Odpowiedz

  Nasz Instagram