Śledź nas na:
Blog - archiwum

Jak wyglądają nasze zakupy – gdzie szukam produktów dla dzieci oraz do domu.

30 października 2018

Nie wiem jak jest u Ciebie, ale ja mając wybór zawsze ułatwiam sobie życie. Nie jestem wielkim zwolennikiem chodzenia po sklepach. Zakupy to nie moje klimaty, chodzenie wśród regałów nie relaksuje mnie. To działa w zupełnie inną stronę – przytłacza mnie muzyka, zapachy, ilość ludzi i produktów na sklepowych półkach. Dlatego do sklepu chodzę jak muszę, najczęściej i tak wysyłając męża z listą. Jednak jest drugie dno tej całej sytuacji – tak bardzo nie lubię chodzić do sklepów stacjonarnych, ale zakupy przez internet kocham miłością bezgraniczną. Gdy tylko czekają mnie większe, bardziej przemyślane zakupy – korzystam właśnie z zakupów przez internet. 

Dla mnie jest to niesamowita oszczędność przede wszystkim czasu – którego i tak mamy zdecydowanie za mało. Poza tym, nie oszukujmy się, nasz portfel nam za nie podziękuje. Kupujemy tylko to, co jest nam potrzebne. Nie kuszą nas reklamy, nachalne promocje, kolorowe opakowania, piękne zapachy i inne marketingowe zagrywki. A wiesz co najbardziej mnie do nich przekonuje? Fakt, że siedząc w domu, z kubkiem gorącej kawy, bez zmarznięcia i wychodzenia w deszczową pogodę z domu – mam dostawę produktów pod same drzwi. Czy to nie jest wystarczający argument?

Teraz czekają nas święta..

Tak powie większość ludzi. U nas okres od października do lutego, to czas gdy cała nasza rodzina obchodzi swoje urodziny i imieniny – łącznie z psem.  Jest to czas gdy my, jako rodzice łapiemy się za głowy i nie ukrywajmy – szukamy oszczędności. Kumulacja takich wydarzeń w tak krótkim czasie powoduje momentami braki w domowym budżecie. Mamy jednak sposób jak sobie z nimi poradzić. Moja wrodzona sknera, skąpstwo i szukanie okazji nam w tym bardzo pomaga. Już jakiś czas temu pisałam Ci o miejscu które odkryłam przez przypadek – dosłownie był to czysty zbieg okoliczności, bo szukałam jednej rzeczy a to miejsce miało najlepszą ofertę cenową. Pisałam o nim TU.

Dodatkowe plusy zyskuje u mnie miejsce które..

Ma w swojej ofercie brak ograniczeń produktowych. Uwielbiam łączyć zakupy spożywcze, z tymi okazjonalnymi. Kupując za określoną kwotę produkty często zyskujemy rabaty i darmowe wysyłki – dlatego sytuacja w której kupisz wszystko za jednym razem, jest jak najbardziej na plus. My wybierając się na większe zakupy, właśnie w tym dla nas trudnym okresie zawsze trafimy na darmową dostawę do domu w ciągu 24 godzin! Chociaż podejrzewam że zakupy raz na tydzień-dwa to u Ciebie też koszt rzędu 300 zł – więc, spokojnie załapiesz się na nią i ty, robiąc podstawowe zakupy do domu. A wszystko czego potrzebuje moja rodzina znajduje się w Sklepie internetowym – bdsklep.pl , tym bardziej że sklep wprowadził opcję kupowania produktów w zestawach – co wiąże się z obniżeniem kosztów pojedynczych produktów.

Nie lubię biegać po kilku sklepach internetowych, oczekując później 5 różnych paczek. Wiąże się to też z tym, że na każdego kuriera muszę czekać, dlatego jakiekolwiek wyjścia wtedy nie wchodzą w grę. Bardzo szanuję się też z moim dostawcą paczek i tym, że jego zmęczone nogi i tak często wchodzą na to nasze drugie piętro.

Zupełnie inne i fajne produkty

Mieszkamy w miasteczku, które w swojej ofercie ma 2 większe markety – jednak i w nich często nie mogę dostać tego, czego potrzebuję. Dobre jakościowo produkty, fajne nowości produktowe czy zdrowe zamienniki dla Antka. Być mamą alergika jest ciężko, jeśli nie ma się w swoim otoczeniu miejsc, które swoim asortymentem ułatwią Wam funkcjonowanie. Nas cieszy makaron bez mąki pszennej czy sama mąka orkiszowa w fajnej cenie. Lubię wracać do miejsc, które mnie nie zawiodły, którym ufam i wiem, że jeszcze długo będę z tego miejsca korzystała.

Tam kupuję dosłownie wszystko. Od produktów spożywczych, przez chemię do domu, produkty z działku BIO/EKO, kończąc na produktach dla dzieci. Nie rozdrabiam się na kilka sklepów i korzystam tylko z jednego.

Ja już znalazłam kolejny sposób na to by oszczędzić zarówno czas jak i pieniądze. A Ty?

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

1 komentarz

  • Gabriela 30 października 2018 at 17:32

    Ja oszczędzam wszędzie: biedronka, Carrefour, żabka, fresh market, decathlon, empik, allegro, zalando, orlen, chomik literacki (najtańsze książki w sieci), born2be, deichmann, mk cafe (kawka z manufaktury do paczkomatu za 17zł <3 ), booking.com i 3tysiące innych.
    I zupełnie za darmo!

  • Odpowiedz

    Nasz Instagram