Śledź nas na:
Zdrowie

Kiedy zacząć ćwiczyć – 10 sygnałów twojego ciała

9 czerwca 2022
10 sygnałów twojego ciała

Bardzo dużo osób ćwiczy dlatego, aby lepiej wyglądać. Są też osoby, które marzą o tym, by zrzucić X kilogramów do lata. Motywacja do ćwiczeń jest bardzo dobra. Fajnie obrać sobie jakiś cel, aby wreszcie zacząć to robić. Nie chodzi mi o sam płaski brzuch, smukłe uda i piękne ramiona. Chodzi o nasze zdrowie. Mamy dla kogo żyć, dlatego powinniśmy zadbać o kondycję już teraz. Kiedy zacząć ćwiczyć?

Odpowiednia dieta, ćwiczenia, styl życia pozwoli mi cieszyć się zdrowiem dłużej. Nie dopuszczajmy do sytuacji, w której lenistwo może zaszkodzić i doprowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia. Twój organizm sam daje Ci sygnały ostrzegawcze! Dziś przedstawiamy w 10 punktach wołanie Twojego organizmu. Jeśli chociaż na jeden z nich, możesz powiedzieć „tak, to o mnie” powinnaś coś zrobić i dostaniesz odpowiedź na to kiedy zacząć ćwiczyć. Dla siebie.

1. Początki nadwagi/otyłości

Tu nie chodzi wcale o problemy estetyczne. Można lubić krągłe kształty, ale wszystko w granicach rozsądku. Mega fajne krągłości możesz wyrobić sobie odpowiednimi ćwiczeniami, a nie kanapką z nutellą. Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej jest obciążeniem dla naszego organizmu. Każdy dodatkowy kilogram (tłuszczu! nie mięśni!) zwiększa ryzyko wystąpienia nadciśnienia, cukrzycy typu 2 czy miażdżycy. Pamiętaj że lekka nadwaga zawsze może przerodzić się w otyłość trudną do wyleczenia.

2. Szybkie męczenie się

Pamiętaj że im więcej ćwiczysz (najlepiej powyżej 15 minut), to tym twoja kondycja jest lepsza. Twoje serce silniejsze, przez co zniesie więcej obciążenia.

3. Kiedy zacząć ćwiczyć? Kiedy brak energii

Siedzący tryb życia i złe odżywianie powoduje złe dotlenienie organizmu. Ćwiczenia, zwłaszcza te na świeżym powietrzu, sprawiają że krew jest lepiej zaopatrzona w tlen. Jest ona wtedy skutecznie doprowadzona do wszystkich tkanek organizmu. Narządy wewnętrzne pracują wydajniej a ty czujesz się lepiej. Zasypiasz na kanapie, chociaż chwile wcześniej poza leżeniem nic nie robiłaś.

4.”kurczą się” ubrania

Twoja bluzka stała się nagle za mała? To nie wina pralki, złego programu prania. To też nie wina nowego proszku do prania czy płynu. To nic innego jak dodatkowe kilogramy. Jeśli zobaczysz taki znak, powinnaś czym prędzej wykupić karnet na siłowni i zacząć działać. Dla siebie, dla swojego zdrowia. Regularne treningi pozwolą wrócić do dawnej figury i formy. A może nawet uda Ci się zrobić coś jeszcze lepszego niż było?

5. Ból kręgosłupa

Słabe mięśnie podtrzymujące kręgosłup mogą nie dać rady podtrzymać go tak, jak powinny. Doskonale wiesz, że to one utrzymują kręgosłup w odpowiedniej pozycji dlatego muszą być silne. Gdy nie zadbasz o nie w odpowiedni sposób, możesz odczuwać silne bóle w okolicy kręgosłupa.

6. Wysoki poziom cholesterolu

Przyczyną jest niewłaściwa dieta i brak ruchu. Nie dotyka tylko starszych osób, jednak coraz częściej mają z tym do czynienia osoby młode. By obniżyć poziom złego cholesterolu, a podnieść poziom dobrego wystarczy regularnie ćwiczyć.

7. Utrata jędrności skóry

Ten problem dotyczy nie tylko osób otyłych, ale też bardzo szczupłych. Częściowo winna jest zła dieta, jednak znaczny wpływ ma brak ruchu. Brak jędrności może nam doskwierać w okolicy ud, pośladków, ramion oraz brzucha. Wysiłek fizyczny reguluje wytwarzanie kolagenu który odpowiada za właściwe napięcie skóry. Pomogą też naturalne kosmetyki, jednak bez odpowiedniej ilości ruchu nawet najlepsze specyfiki nie spełnią swojego zadania.

8. Cellulit

Występuje u ponad 80% kobiet. Niekiedy jest bardzo rozległy, co powoduje znaczne kompleksy. Ćwiczenia odgrywają dużą rolę w redukcji cellulitu. Zmniejszają ilość tkanki tłuszczowej, likwidują obrzęk, pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu i uelastycznia skórę.

9. Chodzisz ciągle zła

W sytuacjach stresowych organizm wydziela adrenalinę i kortyzol. Gdy nie ćwiczysz, one nie mogą się wydostać z Twojego ciała. Regularne treningi pomogą zredukować napięcie, wyzwolić się od złych myśli. To działa!

10. Bezsenność

Mimo tego, że miałaś mega intensywny dzień, jesteś mocno zmęczona sen nie przychodzi. Każdego dnia znajdź chwilkę na ćwiczenia. Zmęcz mięśnie, dotleń organizm a gwarantuję Ci że Twój sen będzie mocniejszy. Zaśniesz szybciej, będziesz mogła spać krócej a będziesz nadal mocno wypoczęta.

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

Brak komentarzy

Odpowiedz

Nasz Instagram