Śledź nas na:
Blog - archiwum Zdrowie - archiwum

Mamo, naucz się odpoczywać!

18 września 2017

Wiecie, że według badań to nie wymagający szef, trudna praca, dzieci, dom czy mąż zjadają najwięcej naszej energii? To nie te wyżej wymienione osoby czy sytuacje doprowadzają nas na szczyt zmęczenia. Nie to jest powodem naszego wykończenia, przysypiania na kanapie i ciągłego zdenerwowania z tego powodu. „Bo ja muszę! Jak mam z tego zrezygnować?”

Doskonale wiesz, że to właśnie Ty sama jesteś sobie winna takiego stanu. To że jesteś zmęczona wynika z faktu że nie potrafisz odpocząć. To bardzo trudna sztuka, której trzeba się nauczyć. Wypracowując pewne nawyki, będzie Ci łatwiej na co dzień to osiągnąć.

Ustal pory, w których możesz odpocząć!

Gdy wracasz do domu po całym dniu w pracy, a tu jeszcze do zrobienia obiad, lekcje z dziećmi, kąpiel, sprzątanie bo został syf z dnia poprzedniego. Idzie wtedy się załamać prawda? A co Ty na to, by w takim przypadku zrobić tylko to, co konieczne. Zrób jakiś szybki obiad a później usiądź na kanapie z kubkiem ciepłej herbaty i nic nie rób. Odpoczywaj. Przecież dzieci lekcje mogą zrobić same, takie jest właśnie ich zadanie – nie ty, ale dzieci je SAME mają robić – zrobią źle? Trudo. Na tym polega nauka. Pranie trzeba poskładać? Odpowiem Ci pytaniem : A coś się stanie, gdy to pranie będzie wisiało w łazience jeszcze chwilkę? Jeden dzień relaksu nie zrobi z Ciebie złej mamy czy żony. A Twój organizm odpocznie, by kolejnego dnia móc pracować już na większych obrotach. Kawa nie zniszczy problemu, ona go zamaskuje by innego dnia dać Ci kopa.

Odetnij się od elektroniki

Odpoczynek to nie ciągle spoglądanie na telefon. To nie przeglądanie facebooka. To męczy. Męczy Twój wzrok, mózg – chociaż możesz myśleć inaczej, taka jest prawda. Wyłącz telefon, odstaw laptop, wyłącz TV. Nie narażaj się na niepotrzebne bodźce, to jest Twój czas na odpoczynek. To sprzęty wysysają z Ciebie energię, kradną Twój czas i są piekielnie uzależniające. Jestem pewna, że dasz radę zrobić tak przez godzinę, nie trzeba więcej. Gdy masz możliwość, udaj się na drzemkę – to nic złego.

Musisz powtarzać to regularnie

Systematyczność jest przyjacielem – nasze ciało to kocha. Codzienna pielęgnacja, balsamy, odżywki. Siłownia, spacery. Nasz orgiazm szybko przyzwyczaja się do dobrych zmian. Chociaż na początku będzie ciężko, z czasem wejdzie Ci to w nawyk. Dlatego fajnie, jak taki odpoczynek zrobisz sobie codziennie, o tej samej porze. Po pracy, obiedzie, kąpieli. Znajdź taką chwilkę którą będziesz miała dla siebie. Zobaczysz jak szybko Twój organizm przyzwyczai się to tego i jak bardzo będzie Ci za to wdzięczny. Być może nigdy nie byłaś tak wypoczęta!

Podczas relaksu rób to co kochasz

Wcale nie musi być to bieganie, ćwiczenia, czytanie książki. Nie mniej wyrzutów sumienia z tego powodu. Drzemka to nic złego, a Twój umysł po odpoczynku będzie bardziej produktywny i twórczy. Nie warto ulegać modzie. Relaks to czas, który Ty wykorzystujesz na regenerację organizmu. Każdy odpoczywa na swój własny z sposób spędzając tą chwile na tym, co kocha robić.

To jak, uciekasz na herbatkę i popołudniowy relaks już dziś?

 

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

Brak komentarzy

Odpowiedz

Nasz Instagram