Śledź nas na:
Blog - archiwum

Nasz sposób na nudne wieczory – memory na trzy sposoby.

31 marca 2017

Założę się że w ciągu dnia masz mało czasu dla siebie. Nie zawsze masz czas wypić ciepłą kawę, poczytać ulubioną książkę czy włączyć ulubiony serial. Pocieszę Cię, ma tak każda mama. Zawsze coś będzie ważniejsze od Twoich przyjemności. Sama rozumiesz że pranie samo się nie zrobi, obiad nie ugotuje a dzieci hmm.. chociaż by mogły pobawić się same – wolą z Tobą. Nie dlatego że nie potrafią robić tego samodzialnie, one uwielbiają spędzać czas z kimś kogo kochają. Jeden sposób w jaki chcą Ci pokazać że Cie kochają, to współna zabawa.

Mam dla Ciebie i Twojego dziecka fajną propozycję.

Chociaż wieczory teraz nie są już tak długie, warto zadbać o to by spędzić fajnie razem czas. Po pracy, przedszkolu, obowiązkach domowych, po kąpieli. Wszystko co jest mniej lub bardziej ważne odstaw na bok. Wyłącz telefon, zamknij laptop i usiądźcie razem w salonie. Takie wieczorne spotkania zbliżają, wzmacniają więzi i tworzą fajne relacje rodzic-dziecko.

A co można robić wtedy?

Grać! To wspaniałe zakończenie dnia. Wyobraź sobie Ciebie i całą Twoją rodzinę na kanapie, śmiejących się i wygłupiających. Pomyśl o tym, że przy okazji świetnej zabawy Twoje dzieco ćwiczy  pamięć, spostrzegawczość czy refleks. Bez większego wysiłku, nieświadomie uczysz je czegoś, co będzie mu bardzo potrzebne w przyszłości. Pamiętaj, najlepiej nauczysz się czegoś, gdy przebiega to w luźnej atmosferze, podczas zabawy.

Jakie gry królują u nas w domu?

Teraz na topie jest zdecydowanie memory. Znasz? Jak nie, już wyjasniam. Rozkładasz wszystkie karty na stoliku, kocu czy innej powierzchni – oczywiście odwrócone tak, byś nie widziała co znajduje się na obrazku. Twoje zadanie polega na odwracaniu kart w poszukiwaniu pary. Odkrywasz jedną kartę, szukasz w stosie pary. Gdy trafisz na inny obrazek, musisz je odłożyć z powrotem. Natomiast gdy uda Ci się odszukać parę, karty są Twoje. Wygrywa osoba z największą ilością kart.

Memory nie takie zwykłe!

Nasz zbiór gier Kapitana nauki jest wyjątkowy. Ma 3 poziomy trudności, co jest dodatkową atrakcją i zdecydowanie gra trwa dłużej. Pierwszy poziom to pamięć – tradycyjne memory. Drugi stawia na spostrzegawczość – musisz jak najszybciej odpowiedzieć czym różnią się podobne obrazki. Trzeci i ostatni rozwija refleks – wyścig szczurów, musisz najszybciej ze wszystkich wymienić WSZYSTKIE rożnice jakie widzisz między dwoma obrazkami.
Fajna zabawa prawda? 🙂

       

Zestawy które my mamy kupisz tutaj

Memory na 3 sposoby Świat baśni

Memory na 3 sposoby Zwierzyniec

 

A jak Ty i Twoja rodzina spędzacie wieczory?

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

3 komentarze

  • Nadine | Macierzyństwo - raz! 3 kwietnia 2017 at 19:03

    Uwielbiam Kapitana Naukę 🙂

  • Czy w ciąży można 22 kwietnia 2021 at 14:40

    Jestem ogromną fanką memory! Za moich czasów nie było dużo gier i grając w nią, wracają mi wspomnienia 😀

  • Odpowiedz

    Nasz Instagram