Śledź nas na:
Blog - archiwum Podróże - archiwum

Ogród Japoński Wrocław – miejsce które musisz odwiedzić!

24 maja 2017

Uwielbiamy odwiedzać nowe miejsca. Najfajniejsze są te które są piękne ale też przekazują wartości czy pozwalają spędzić czas na świeżym powietrzu. Wiem, że są miliony miejsc w których nie byliśmy, jednak powoli odkryjemy każde z nich. Nie ma nic lepszego, od podróżowania z dziećmi i pokazywania im piękna Ziemi. Chcemy by dzieci wspominając dzieciństwo, wiedziały że staraliśmy się pokazać im wszystko co najlepsze. Chcemy zaszczepić w dzieciach ciekawość, zapał do podróżowania i szukania rzeczy ważnych i ważniejszych. Podróże należą do tych w wyższej półki, niosą za sobą same pozytywne wartości.

Fajnie że w Polsce są takie miejsca jak ogród Japoński we Wrocławiu. Nie miałam o nim pojęcia, chociaż w tym mieście byłam już wiele razy. Nie mówi się o nim  wiele, a szkoda bo jest to jedno z tych miejsc które trzeba odwiedzić. Nie widziałam nigdy piękniejszej kompozycji roślinnej. Nie należę do osób które kochają kwiaty. Nie umiem o nie dbać, co nie oznacza że nie lubię na nie patrzeć. Na piękne rzeczy patrzy się przyjemniej i tak właśnie było w tym ogrodzie.

 

By trafić w to miejsce, musieliśmy przejechać 165 km, niby niewiele – ale dwie godziny w jedną stronę robią z naszej wycieczki już sporą wyprawę. I chociaż pogoda nas nie rozpieściła, a mój syn po ogrodzie chodził owinięty kocem (tak, jak ktoś widział dziecko pod kocem to był mój syn) spacer w ogrodzie uważamy za bardzo udany. Co jeszcze może zachęcić do odwiedzenia tego miejsca? Cena. Całe 4 zł osoba dorosła i 2 zł dziecko. Takie maluszki jak Blanka wchodzą za darmo, więc spacer kosztował na 10zł!

 

Dowiedziałam się jeszcze, że śmiało możesz wykonać w tym miejscu swoją sesję ślubną – koszt 100zł. Sami nawet byliśmy świadkami jednej takiej. Klimat nadaje się do tego idealnie – my mamy piękne zdjęcia z tego spaceru, a profesjonalny fotograf na 100% uczyni te zdjęcia magicznymi. Zdecydowanie, gdybyśmy mieszkali bliżej byłaby to moja wymarzona sesja w sukni która zakłada się (teoretycznie) raz w życiu.

   

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

1 komentarz

  • 베스트 겜블링사이트 19 października 2021 at 10:18

    This post is worth everyone’s attention. When can I find out more?

  • Odpowiedz

    Nasz Instagram