Śledź nas na:
Blog - archiwum Rozwój

Programy które ułatwiają pracę Wirtualnej Asystentce.

10 grudnia 2020

Za każdym razem, gdy wspominam o swojej pracy otrzymuję najwięcej wiadomości. Domyślam się, że wynika to z ciekawości. Jak można pracować online? Na czym ta praca właściwie polega? Jakie pieniądze można zarobić, czy to się opłaca? I najważniejsze… jak wejść w ten biznes? Jak się odnaleźć? Od czego zacząć i najważniejsze – z jakich narzędzi i programów korzystać, by ułatwić sobie to zadanie? 

Opowiem dziś o stronach czy aplikacjach z których korzystam każdego dnia. Mam zsynchronizowany komputer, laptop i telefon. W każdej chwili jestem dostępna i mogę zareagować. Nawet stworzyć na szybko, bądź poprawić grafikę dla klienta z telefonu.

Czy to wszystko jest niezbędne?

Pewnie nie, ale zdecydowanie ułatwia codzienną pracę. Jeśli mielibyśmy jednego klienta, co często się zdarza na początku to dalibyśmy radę z okrojoną ilością aplikacji. W sytuacji gdy pojawia się kolejny, a później jeszcze jeden… sprawa się mocno komplikuje a balansowanie między klientami zaczyna być uciążliwe. Nie chcemy też żadnej pomyłki, bo wpłynie ona negatywnie na nasz wizerunek.

Dla mnie liczy się jakość. Jeśli wiem, że nie dam rady czegoś zrobić – nie przyjmuję zlecenia. Podstawą jest dla mnie mój etat, dwóch klientów pod WA i moja rodzina. Gdy uda mi się wcisnąć jakiś projekt dodatkowy bez narażania na to jakości tych czterech spraw – działam. Nic nie wciskam na siłę. Udaje mi się to pogodzić dzięki zorganizowaniu i… tym narzędziom.

Slack

Komunikator z którego korzystam na co dzień w pracy. Jeśli mamy kilku klientów bądź budujemy zespół w pracy – koniecznie poczytajcie o nim i wypróbujcie. Mocno intuicyjny i zdecydowanie szybszy od emiala.

Asana

Menadżer zarządzania projektami. Nie tylko etatowo ale także jako WA posiadam swoje osobne konto. Nie znałam go wcześniej, ale gdy odkryłam zalety – pokochałam miłością bezgraniczną. Po otrzymaniu wiadomości od klienta od razu przenoszę projekt do asany i wiem, że będzie on wykonany na czas.

Canva

Dla osób które nie bardzo ogarniają grafikę (jak ja) to mega proste narzędzie z gotowymi szablonami do grafik. Poradzi sobie w tym każdy – serio.

Photohsop

Wykupiłam kiedyś program by blogować, ale go nie ogarniałam. Teraz, na etacie jest mi niezbędny wiec tworzę w nim grafiki. Takie mega proste, bo od tych „fajniejszych” mamy innych ludzi. Może nie niezbędne, ale fajna opcja dodatkowa.

Adobe Stock

To baza z której korzystam jako WA. Pobieram grafiki na blogi klientów, na ich FB i IG. Nie korzystamy z darmowych.

Toggl

To narzędzie do raportowania czasu pracy. Ja działam godzinowo… czyli kazdy płaci mi za przepracowany czas nad danym zleceniem. Raportuje w ten sposób ilość minut poświęconych na danego klienta i wystawiam FV.

Zoom

Zdarza się, że konieczna jest wideo rozmowa z klientem. Jako WA jeszcze mi się nie zdarzyło, bo moi klienci bardziej cenią sobie kontakt telefoniczny bądź email. Zooma wykorzystuje natomiast dla klientów blogowych. Fajnie jest poznać firmę, zanim podejmie się z nią współpracę.

Fakturownia

Niekoniecznie ten program, ale z tego korzystam ja. Od dwóch lat nie zawiódł mnie ani razu. Mam dostęp do FV z każdego urządzenia, korekty, paragony, wysyłka… wszystko w jednym miejscu.

Creator Studio

Na creatorze ja planuję posty FB – jest to bezpośrednio Facebookowy program i bardzo go cenię. Chociaż… początki były trudne, łzawe i myślałam że miłość nie nadejdzie. Nadeszła i polecam z czystym sumieniem. Na IG nie planuję treści, tam lubię działać osobiście, chociaz masa programów do tego stworzona jest.

Loom

Tylko wtedy, gdy potrzebujesz nagrać ekran. Mi zdarzyło się to dwa razy… raz gdy klient nie wiedział jak nadać mi funkcję administratora na Fb a drugi raz, gdy musiałam wyjaśnić coś na WordPressie.

Google Calendar

Wiem, że moje koleżanki z tego korzystają i mocno sobie chwalą. Pewnie gdybym nie kochała plannerów i papieru… sama bym tak działała. Jednak zbyt mocno cenię sobie kartki.

Freshmail / MailCHimp

Program do wysyłki newsletterów. Jako blogerka korzystałam z Freshmaila ale moi klienci póki co korzystają z MailChimpa – oba fajne, intuicyjne i ze swoją bazą grafik.

Dropbox

Do przechowywania plików, grafik… tam nic nie zginie.

Google Docs

Już dawno odeszłam od przesyłania plików w formie załączników. Teraz działam w google docs, tworzę plik i posyłam klientowi link do wglądu. Zarówno etatowo jak i jako WA.

Answer the public

Jeśli słyszałaś kiedyś o SEO, SEM i nie wiesz co to… nie wiesz jak w to iść i jak tego używać. To koniecznie musisz zalogować się do tego narzędzia. Zrobi praktycznie wszystko za ciebie byś w wyszukiwarkach była nieco wyżej.

 

 

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

Brak komentarzy

Odpowiedz

Nasz Instagram