Śledź nas na:
Blog - archiwum

Słodkość w słoiku – kokos, kasza jaglana i… krem kakaowy!

10 października 2019

Kocham słodycze. To stwierdzenie musiało się tu znaleźć. Kocham jeśc, uwielbiam wszystko co słodkie – mało tego, ostatnio tak często tworzę coś słodkiego, że mój mąż także się uzależnił i sam domaga się czegoś do kawki! Nie lubię gdy moja rodzina je słodycze sklepowe – chociaż zdarza się to nam nawet często. Wolę stworzyć coś sama. Mam podwójną satysfakcję… po pierwsze jest to coś, co zrobiłam ja. A po drugie – jest mimo wszystko zdrowsze. A na tym mi najbardziej zależy.

Do kaszy jaglanej nie jestem przekonana jeśli chodzi o dania wytrawne. Natomiast chętnie używam jej w wypiekach! Kiedyś zrobiłam jaglanego snikersa (swoją drogą muszę znów to zrobić, bo był meeega pyszny!) a teraz stworzyłam takie a’la bounty. Został mars, twix i lion – ale wszystko w swoim czasie!

Potrzebujemy:

100 g kaszy jaglanej
1,5  szklanki mleka
1 szklanki wody
100 g wiórków kokosowych
2,5 łyżek cukru (można użyć zamienniki)
250 g serka mascarpone
cukier waniliowy
75 ml śmietanki 30%
3 łyżki kakao

Dokładnie wypłucz kaszę – to jest mus, inaczej będzie gorzka! Zalej ja szklanką mleka i szklanką wody. Gotuj ok 20 minut – do powstania papki. Dodaj resztę mleka, cukier i wiórki kokosowe. Ubij śmietankę, w osobnej misce połącz mikserem mascarpone, cukier waniliowy i kakao a następnie dodaj śmietankę. Układaj warstwami w słoiku.

Smacznego!

 

 

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

Brak komentarzy

Odpowiedz

Nasz Instagram