Śledź nas na:
Porady

TOP 7 prezentów na chrzest

30 marca 2022
chrzest

Zdarzają się takie sytuacje, gdy będąc zaproszonym na uroczystość rodzinną nie mamy pojęcia co kupić. Ten problem jest ZAWSZE! Prezent warto kupić z dużym wyprzedzeniem, nie nie narażać się na nerwy związane z terminami.

Przygotowaliśmy małą ściągawkę z prezentami które ucieszą KAŻDEGO rodzica a w przyszłości także dziecko. Nie ważne czy jesteś babcią, matką chrzestną, ciocią, wujkiem czy ojcem chrzestnym. Rodzice tak naprawdę nie oczekują od Ciebie czegokolwiek – liczy się tylko to, byś był obecny w tym ważnym dla ich dziecka dniu. Jednak z zasady nie wybieramy się na taką uroczystość bez drobnego upominku.

Biblia

Podczas rozmowy z księdzem usłyszałam jedno – KAŻDE dziecko podczas chrztu powinno dostać swoją własną biblie. Wiadomo dla dzieci są specjalne wersje, które pomagają lepiej zrozumieć o co chodzi. Wytłumaczył, że dziecko oglądając, czytając biblię poznaje, wchodzi głębiej w temat i pyta. Zaczyna się pierwsze stwierdzenie „czy Uwierzę?”. Ważne jest jednak to, by czytanie biblii nie było nakierowane na żadną ze stron.

Spersonalizowany kocyk

Ten przydaje się zawsze, bo kocyków nigdy dość. Dodatkowo spersonalizowany kocyk ma to do siebie, że staje się świetna pamiątką do końca życia.

Skarbonka

Na „drobniaki” z wszystkich uroczystości dziecka jakie będzie miał do określonych urodzin – np osiemnastych. Niektórzy otwierają konto w banku, inni inwestują w taką skarbonkę i zbierają.

Aparat

Aparat nie jest już najdroższym upominkiem. Można kupić go w naprawdę korzystnej cenie. Fajny pomysł na prezent dla rodziców którzy nie mają swojego, a przez to będą mogli uwieczniać rozwój dziecka na fotografiach.

Pierwsze sztućce

Piękne sztućce. Które dziecko takie ma w domu? Jedzenie to ważny element życia człowieka. A dania ładnie podane, zachęcają do zjedzenia.

Pamiątka

Złoty smoczek z grawerem i zdjęciem dziecka? A może bucik? Możliwości jest wiele od bransoletek aż po grzechotki. Uważamy to za najbardziej trafione prezenty jakie może dostać dziecko w takim dniu. To prezent w 100% dedykowany dziecku – nie rodzicowi.

Buciki

Tylko skonsultujcie rozmiar z rodzicami. DOBRYCH, zdrowych butków nigdy dość a rodzice często olewają zdrową stopę dla ceny. Będą to prawdopodobnie pierwsze butki w rozmiarze około 20 więc idealnie do nauki stawiania pierwszych kroczków. Nie ma nic lepszego od zdrowej stopy dziecka, więc warto.
Często ludzie wkładają do koperty pieniążki. Nie jesteśmy fanami tego rozwiązania, dlatego liczymy na to, że ten post zainspiruje kogoś do zmiany zdania. Powyższe prezenty idealnie wkomponują się w klimat sakramentu chrztu.

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

11 komentarzy

 • Zwykła Matka 16 sierpnia 2016 at 09:27

  Chrzest już za nami, kupilismy kocyk z podusią i przytulanką z wyszytym imieniem, cały komplet 🙂 teraz przed nami roczek i już się boję…..

 • Klara 3 lutego 2017 at 07:51

  Moim zdaniem prezent, który stanie się pamiątką tego ważnego dnia to najlepsza opcja. Ja planuje kupić na prezent kieszeniowy album na chrzest z grawerem od limiq.

  • pierwsze-kroki 3 lutego 2017 at 17:07

   Ja jak kiedyś bym była matką chrzestną planuje kupić metryczkę z informacjami podawanymi podczas porodu 🙂 oraz jakiś drobiazg – np kocyk z wyszytym imieniem 🙂

 • Tynka_Marta 10 kwietnia 2017 at 11:04

  Jako dalsza rodzina postawiłam na prosty, ale elegancki i skrombny prezencik w formie albumu 🙂 wybrałam taki http://allegro.pl/pamiatka-chrztu-sw-z-grawerem-album-na-4-zdjecia-i6643783729.html bo stwierdziłam, że to akurat będzie najpiękniejsza pamiątka na lata.

 • Renata_Kłoskowska 28 kwietnia 2017 at 10:47

  Tynka jest cudowny! Powiem Ci, że skusiłam się na podrzucony przez Ciebie album od limiq, bo okazało się, że moja koleżanka z pracy zaprosiła mnie na chrzest i chciała, jakąś piękną drobnostkę jej kupić, więc stwierdziłam, że album będzie strzałem w 10!?

 • Klementyna 12 maja 2017 at 13:45

  Albumy są chyba najlepszym pomysłem, jaki istnieje na prezent. A oprócz tego biblie. Oczywiście takie dla dzieci 😀

 • Martinka 23 czerwca 2017 at 08:56

  Nam właśnie zostało trochę fajnych zdjęć z chrztu i poddałyście mi pomysł żeby wykorzystać te albumy na zdjęcia z chrztu, które robi limiq. Bardzo fajna opcja żeby ładnie przechowywać fotografie, zwłaszcza takie piękne, bo z chrztu 🙂

 • Patrycja 26 czerwca 2017 at 11:19

  My po chrzcie i wywołaniu zdjęć, zamowilismy przepiekne albumy z limiq.pl i zrobilismy taka miłą pamiątkę dla dziadków. Byli zachwyceni, w koncu to pierwszy wnuk!

 • Odpowiedz

  Nasz Instagram