Rosnąca popularność makijażu permanentnego w ciągu ostatnich kilku lat podyktowana jest potrzebą komfortu Klientek. Rynek branży beauty prześciga się w ofertach skierowanych do Kobiet. Bo która z nas nie marzy o symetrycznych brwiach, soczystych ustach czy eyelinerze, który nie zawiedzie nas w chwilach wzruszenia? Jak wybrać linergistkę lub linergistę, który stworzy na Twojej twarzy delikatny i naturalny makijaż?
Mam dla Ciebie siedem zasad, dzięki którym Twój makijaż permanentny będzie perfekcyjny!
Zasada 1 – NOWOCZESNA TECHNIKA PIGMENTACJI
Panująca do pewnego czasu moda na przerysowane, ciężkie makijaże nie jest już HOT. Tatuażowe brwi czy usta oznaczają słaby rozwój kwalifikacji linergisty, brak inwestowania w nowoczesny sprzęt, szkolenia oraz praca na niskiej jakości pigmentach, które mogą powodować przebarwienia np. w kolor niebieski.
Nowe technologie branży PMU pozwalają uzyskać naturalny makijaż permanentny. Nowoczesny makijaż to taki, który nie pozostawi na Twojej skórze niepożądanych plam do końca życia. Jego trwałość to maksymalnie 2 lata. Jest lekki i dyskretny. Ważne jest abyś zawsze czuła się w nim komfortowo i naturalnie.
Klientki, często za minus nowoczesnych technik określają niższą trwałość makijażu. Uważam jednak, że to obecnie jeden z największych atutów. Po określonym czasie można po prostu skorygować makijaż i wykonać go w nowej technice przy użyciu coraz doskonalszych narzędzi. Klientka ma wówczas szansę na modny makijaż, idący w zgodzie z nową technologią.
Zasada 2 – WYBÓR METODY PIGMENTACJI
Obecnie dostępnych jest kilkanaście metod pigmentacji. Bardzo ważne jest, aby każda z nich została solidnie przedstawiona na wizycie. Zarówno plusy oraz minusy.
Przykładowo metoda włoskowa (microblading). Jest ona najbardziej realistyczna i osobiście uważam najpiękniejsza. Oddaje naturalne piękno brwi. Jej wadą natomiast jest fakt, że jest określana jako semi-permanentny makijaż, co oznacza, że jego trwałość jest zdecydowanie niższa od pozostałych technik. Co więcej, wyklucza Klientki z tłustą i porowatą skórą. Włoski rozleją się lub znikną i czasem zdarza się to już w ciągu 3 tygodni. Najczęściej wybieraną techniką jest metoda ombre – prawidłowo wykonana wygląda na Twoich brwiach niczym delikatna chmurka. Podkreśla i wypełnia, ale nie przerysowuje. Nadaje się do większości typów skóry. Kolejne techniki to metoda cienia, już odchodząca do lamusa. Czy też brwi 3D, a więc połączenie włosa z delikatnym cieniem.
Oferta kresek dekoracyjnych startuje od subtelnej i dyskretnej kreski zagęszczającej linię rzęs, poprzez eyeliner klasyczny lub eyeliner cieniowany występujący nawet w kolorystyce butterfly.
Pigmentacja ust oferuje również kilka metod. Ostatnio najbardziej popularna jest metoda aquarelle, a więc sposób na delikatny, półprzezroczysty kolor bez widocznie zarysowanego konturu. Niemniej jednak polecana dla osób z jednolitą i gładką czerwienią wargową, gdyż z pewnością słabo zretuszuje niedoskonałości np. mikroblizny po opryszczkach.
Pamiętaj proszę, że Twój komfort jest najważniejszy. Wybierz z linergistką taką metodę, która odpowiada Ci pod względem gustu, ale jednocześnie jest odpowiednia dla Twojej skóry. To zagwarantuje udany makijaż, bez konieczności korygowania go w innych salonach.
Zasada 3 – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Najważniejsze jest Twoje zdrowie. Pamiętaj, aby wstępna konsultacja z linergistą poprzedzona była przeprowadzeniem wywiadu i sporządzeniem formularza świadomej zgody na wykonanie zabiegu.
Makijaż permanentny jest zabiegiem inwazyjnym ponieważ wiąże się z przerwaniem ciągłości naskórka i właśnie dlatego nie jest pozbawione ryzyka. W rzadkich przypadkach, mogą wystąpić reakcje alergiczne lub podobne do alergicznych, z ciężkimi objawami (ziarniniaki, stałe zmiany w skórze etc.)
Po zabiegu może wystąpić podrażnienie, zaczerwienienie, swędzenie, uczucie napięcia lub opuchnięcia, objawy te ustępują zazwyczaj w ciągu 48h.
Zanim umówisz się na zabieg, pamiętaj o wykluczeniu przede wszystkim bezwzględnych przeciwwskazań. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, niestety nie możesz zdecydować się na makijaż. Twoja gospodarka hormonalna może zakłócić proces prawidłowego przyjmowania pigmentacji w Twojej skórze. Wykluczające są również choroby nowotworowe, wirusowe, epilepsja, łuszczyca, hemofilia, skłonności do bliznowców czy alergii.
Wszystkie przeciwwskazania względne, czyli takie, które należy skonsultować z linergistą bądź lekarzem, np. zaburzenia autoimmunologiczne etc. oraz przeciwwskazania czasowe jak np. wirus opryszczki, jęczmień oka, zabiegi medycyny estetycznej, świeża opalenizna etc. są równie ważne dla Twojego zdrowia i również powinny być poddane dyskusji przed wykonaniem zabiegu.
Zasada 4 – STERYLNOŚĆ
Idąc dalej w święte zasady uzyskania pięknego i bezpiecznego makijażu permanentnego, zaglądamy do hasła: sterylność. Wszelkie igły czy kadridże, którymi wykonuje makijaż muszą bezwzględnie spełniać kryteria prawidłowej sterylizacji.
Zasada 5 – CENA ADEKWATNA DO JAKOŚCI
Świat makijażu permanentnego z punktu widzenia linergisty, a więc szkolenia oraz nowoczesny sprzęt i barwniki – sporo kosztuje. Zanim dokonasz wyboru postaraj się dokładnie porównać jakość prac różnych linergistów. Jeśli znajdujesz oferty makijażu w zadziwiająco niskich cenach, proszę abyś wzięła pod uwagę takie aspekty jak jakość pigmentu, recenzje, kwalifikacje, umiejętności, estetykę wykonanych prac oraz przestrzeganie zasad higeniczno – sanitarnych. Pamiętaj proszę, że chęć oszczędności może kosztować Cię o wiele więcej, a przy tym rok poświęcony na usuwanie złego makijażu.
Zasada 6 – PRZYGOTOWANIE PRZED ZABIEGIEM
Jest kilka istotnych aspektów, które warto spełnić przed wizytą w salonie. Ich przestrzeganie ułatwi pracę linergistce, a jednocześnie ułatwi proces gojenia, co finalnie przyniesie oczekiwany sukces Twojego makijażu.
Przed wykonaniem brwi permanentnych należy unikać wykonywania henny przez okres minimum 3 tygodnie. Barwnik henny oraz jej skład może wpłynąć na podrażnienie skóry poddanej pigmentacji, a jednocześnie zmodyfikować kolor pigmentu w trakcie gojenia. Warto również zrezygnować z regulacji brwi, aby dać linergistce szansę na zarysowanie brwi jak najbardziej zbliżonych do Twoich naturalnych.
W przypadku kreski dekoracyjnej bądź eyeliner’a zalecane jest aby zrezygnowały z używania odżywek na porost rzęs. Ich skład może wpłynąć na nierównomierne przyswojenie barwnika w skórze lub odbarwianie w chłodne tony, np. kolor niebieski. W najgorszym przypadku makijaż permanentny może przyjąć się w bardzo znikomy sposób. Sztuczne rzęsy to kolejna sprawa, którą należy wykluczyć przed wybraniem się na zabieg. Polecam, aby zdjąć je minimum tydzień wcześniej. Dzięki temu wyeliminujesz ryzyko posiadania w linii rzęs nawet najmniejszych pozostałości kleju. Ponownie załóż je dopiero 3-4 tygodnie po wykonanej pigmentacji.
Pigmentacja ust również wymaga chwili Twojej uwagi przed udaniem się na zabieg. Przede wszystkim należy zabezpieczyć się przed ewentualnym powstaniem opryszczki wargowej. Po konsultacji z lekarzem zapobiegawczo można przyjmować leki przeciwwirusowe (np. Heviran) przez 72 h przed oraz po pigmentacji. Warto również przyjąć witaminę C, która obkurczy naczynia krwionośne i zmniejszy ryzyko wystąpienia dużej opuchlizny po zabiegowej.
Pamiętaj, że 24 h przed udaniem się na makijaż permanentny nie możesz spożywać alkoholu oraz napojów energetycznych.
Zasada 7 – PIELĘGNACJA
Prawidłowa pielęgnacja po zabiegowa to gwarancja udanego makijażu permanentnego. Naturalne jest, że zaraz po wyjściu z gabinetu Twój makijaż wydaje się przerysowany i zbyt intensywny. Do 14 dni od zabiegu kolor blednie nawet do 50% barwy wyjściowej, a stabilizacja koloru następuje po 28 dniach. Faza gojenia to najważniejszy proces po zabiegowy. Pamiętaj, że nie należy moczyć, drapać, trzeć, skubać, usuwać na siłę łuszczącego się naskórka. Nie stosować żadnych peelingów, fluidów oraz makijażu. W przypadku nieprzestrzegania zasad pielęgnacji mogą wystąpić przebarwienia oraz ubytki trudne do skorygowania.
Ten wpis powstał dzięki uprzejmości Pauliny Szymańskiej – właścicielki salonu kosmetyki profesjonalnej Moodita – home of beauty.Moodita – home of beauty.
Paulina Szymańska o sobie: „Prowadzę Salon kosmetyki profesjonalnej Moodita – home of beauty od niespełna 6 lat, linergistka z kilkuletnim doświadczeniem, Beauty Expert, kosmetolog, Secret Lashes Expert, Indigo Stylist. Od niedawna branża PMU kwitnąco rozwija się w Poznaniu: Makijaż permanentny Paulina Szymańska. Ukończyłam wiele szkoleń najlepszych akademii i instytucji w Polsce z zakresu Microblading, PMU, mezoterapii igłowej, m.in Akademia Alana Dąbrowskiego w Warszawie. Moją największą pasją są makijaże permanentne, które intensywnie rozwijam w przygotowaniu pod pigmentację medyczną. „
Zapraszam do Kliniki Urody w PoznaniuKliniki Urody w Poznaniu, przy ul. Marcelińskiej 218 oraz do Salonu Moodita w Słupcy na konsultację w sprawie makijażu permanentnego. Zachęcam do zadawania pytań poprzez Facebook: Makijaż permanentny Paulina Szymańska lub kontakt telefoniczny 570 870 200
Brak komentarzy