Śledź nas na:
Blog - archiwum

Ubezpieczenie dla dziecka w żłobku, przedszkolu i szkole. Dlaczego warto dowiedzieć się o nim więcej?

12 września 2018

Za moment zaczniemy swoje przygody z placówkami edukacyjnymi. Dla niektórych dzieci będzie to zupełny początek, a dla innych któryś rok nauki z rzędu. Dla rodziców którzy dopiero zaczynają zmagania z systemem oświaty niektóre rzeczy i sytuacje mogą wydawać się zupełnie dziwne, zaskakujące a jeszcze inne tajemnicze. Dla mnie od zawsze taką tajemnicą oblane było to słynne ubezpieczenie NNW dziecka. Nie ważne czy chodziło o żłobek państwowy do którego uczęszczała Blanka, czy przedszkole od którego zaczynał Antoni. Za każdym razem był obowiązek jego posiadania, a ja na początkach naszej drogi podpisywałam i płaciłam co tylko chcieli. Do czasu.

W pewnym momencie zastanowiłam się, za co jak tak właściwie płacę. Dlaczego mam wybierać taką a nie inną opcję ochrony NNW dziecka. Coś  z góry narzucone wcale nie musi być złe, jednak w tym przypadku może być. Ubezpieczenie NNW dziecka jest dla mnie bardzo ważną kwestią, dlatego chciałam więcej. Szukałam lepszego rozwiązania od proponowanych przez placówki państwowe. Odkąd Antoni skończył 4 lata, a Blanka zaczęła przygodę ze żłobkiem nie zapłaciłam składki proponowanej przez żłobek i przedszkole.

Dlaczego to robię?

Bo moje dzieci są bardzo aktywne, bo wyjeżdżamy dużo i chcemy by to ubezpieczenie obejmowało ich tez poza murami przedszkola, miasta a nawet kraju. Zależy nam na tym, by wypoczywać spokojnie wszędzie. Lubię mieć świadomość tego, że zadbałam o swoją rodziną najlepiej jak mogłam. Nie chciałabym sama siebie przeklinać za to, że czegoś nie zrobiłam lepiej chociaż wybór należał do mnie a czas poświęcony na to nie przekraczał 30 minut.

Wybierając ubezpieczenie dla dziecka warto wczytać się chociaż raz w ogólne warunki umowy którą otrzymujesz od przedstawiciela. Przeczytaj dokładnie co Ci proponują. Sprawdź, czy wszystko na czym Ci zależy jest tam zapisane. Bardzo często w takich grupowych ubezpieczeniach masz najtańszą opcję ewentualnego świadczenia. Jeszcze częściej brakuje w nich zapisu, że polisa zrefunduje większość uszczerbków na zdrowiu – zwłaszcza tych trwałych uszkodzeń ciała. Dopytaj o wszystko co powoduje wątpliwości. Może być tak, że nie oczekujesz zbyt wiele, bądź mają takie naprawdę dobre – wtedy możesz się zgodzić. Natomiast jeśli oczekujesz więcej.

Sprawdź inne miejsca.

Dam sobie rękę uciąć że szukając znajdziesz bardziej korzystną ofertę. Nie ograniczaj się do spaceru po placówkach, sprawdź jakie oferty ubezpieczenia NNW online proponują firmy. Przeczytaj dokładnie co zawiera dana polisa i wtedy podejmij decyzje. Sprawdź wszystkie warianty cenowe NNW szkolnego, NNW przedszkolnego czy NNW do żłobka. Zdecyduj się na coś co spełni twoje oczekiwania, będzie wygodne i intuicyjne w przypadku zgłaszania ewentualnej szkody. Gdy twoje dziecko uprawia sport wyczynowo, warto patrzeć też na ubezpieczenie pod tym kątem.

My szukaliśmy dobrej opcji dla nas długo. Kilka lat temu przechodziliśmy przez to, przez co Ty przechodzisz teraz. Dla nas najważniejsze jest by w umowie NNW dziecka zawarte były takie punkty jak : kwestie uszczerbku lub uszkodzenia ciała, zwrot kosztów leczenia, pobyt w szpitalu, śmierć opiekuna prawnego, wystąpienie poważnego zachorowania, zwrot kosztów nabycia sprzętu medycznego jak np kule, gorsety. Poza tym w tym roku pierwszy raz moja uwagę przykuła opcja assistance na wypadek ukąszenia kleszcza (wizyta lekarska, badanie kleszcza i antybiotykoterapia).

My od lat korzystamy z NNW online.

Oszczędzając w ten sposób swój czas i jak się okazuje pieniądze. Bo każda nasza lokalna ubezpieczalnia nie przedstawia nam lepszych warunków niż te które aktualnie posiadamy. Możesz sobie je sprawdzić na stronie Edupolisa.pl. Każdy wariant wiekowy, ma swój podział cenowy który jest super opisany. Możesz wybrać coś dla siebie, bo jest tyle opcji do wyboru że każdy znajdzie coś odpowiedniego.

 

A specjalnie dla Was mam kod rabatowy 10% na zakup ubezpieczenia NNW dla dziecka na stronie edupolisa.pl
Kod to ; PIEKRO10 – ważny do końca września!

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

Brak komentarzy

Odpowiedz

Nasz Instagram