Śledź nas na:
Dziecko

W jakim wieku zapisać dziecko na zajęcia z angielskiego dla najmłodszych? Podpowiadamy!

14 maja 2024
angielski dla dzieci

Angielski dla dzieci – czy jest już na niego za późno? Spokojnie – naukę języka obcego można zacząć w każdym wieku! Naturalnie, młodsze dzieci mogą nieco lepiej chłonąć język, jednak starsze dzieci również nauczą się nim swobodnie posługiwać w kilka lat. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej!

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka angielskiego z dzieckiem?

Zastanawiasz się, czy zapisać dziecko na angielski dla najmłodszych w lokalnej szkole językowej, ale nie wiesz, czy już jest na to dobry czas? Spokojnie – nawet przedszkolaki mogą skutecznie uczyć się języka angielskiego. Dlatego najlepiej zapisać dziecko na dodatkowe zajęcia już wieku trzech lat – kiedy zaczęło chodzić do przedszkola.

Oczywiście, angielski dla dzieci w wieku przedszkolnym nie będzie zbytnio przypominał zajęć w szkole. Wyobrażasz sobie swoje dziecko siedzące w ławce przez 45 minut? No właśnie! Zamiast tego, zajęcia z najmłodszymi skupiają się na ruchu i wykorzystaniu energii dzieci do nauki języka. Równocześnie, mają one sprawiać dzieciom frajdę. Dlatego, jeżeli zapiszesz swojego 3-latka na zajęcia z angielskiego, to możesz na nich spodziewać się:

  • tańca,
  • śpiewu,
  • rymowanek,
  • gier i zabaw.

Czy takie zajęcia są skuteczne? Tak! W trakcie nich Twoje dziecko zacznie stopniowo nabywać umiejętności językowych i przede wszystkim osłucha się melodii i intonacji języka angielskiego, dzięki czemu będzie mieć w przyszłości znacznie lepszą wymowę.

Co, jeżeli moje dziecko nigdy nie uczyło się angielskiego a ma już 5/7/10 lat?

W kontekście nauki języka przez dzieci krąży wiele mitów – zarówno tych związanych ze zbyt wczesnym rozpoczęciem nauki, jak i ze zbyt późnym. To właśnie te drugie głoszą, że jeśli zapiszesz starsze dziecko na zajęcia z języka angielskiego w starszym wieku, to będzie mu znacznie trudniej nauczyć się języka. Jaka jest prawda?

Umysł i aparat mowy są najbardziej elastyczne w wieku do 8 lat, co znacząco ułatwia dzieciom w tym wieku naukę języków obcych. Nie oznacza to jednak, że Twoje dziecko nie może się nauczyć angielskiego, jeśli jest starsze – po prostu może to wymagać nieco większych nakładów pracy i trwać ciutkę dłużej.

Pamiętaj też, aby nie zniechęcać się, jeśli Twoje dziecko zaczęło uczyć się angielskiego w wieku 7 czy 10 lat. To naturalne, że nie będzie ono mówiło tak dobrze, jak rówieśnicy, którzy uczyli się od 3 roku życia – w końcu mówimy o 4-letniej lub nawet 7-letniej różnicy w latach nauki języka. Pamiętaj też, że każde dziecko ma swoje tempo przyswajania wiedzy.

Czy zawsze warto zapisać syna lub córkę na dodatkowy angielski dla dzieci?

Chociaż wiek nie gra tak dużej roli, to jest jedna sytuacja, w której dodatkowy angielski nie będzie dobrym wyborem dla Twojego dziecka. Kiedy tak jest? Wtedy, gdy Twoje dziecko po prostu nie chce uczyć się języka angielskiego.

Niezależnie, jak bardzo pragniesz, aby Twoje dziecko nauczyło się języka angielskiego, nie warto tego robić na siłę – przyniesie to po prostu odwrotne efekty. Nie dość, że dziecko będzie niezadowolone z konieczności uczęszczania na dodatkowe zajęcia, to ta niechęć odbije się również na jego postępach w nauce. Dlatego, jeśli Twój syn lub Twoja córka mocno sprzeciwiają się nauce języka angielskiego, to uszanuj jego/jej decyzję.

Zapisz dziecko na dodatkowy angielski już dziś!

Twoje dziecko chce uczyć się języka? Tobie zależy na jego przyszłości? W takim razie nie zwlekaj – już dziś zapisz je na dodatkowe zajęcia w lokalnej szkole językowej. Jak wybrać odpowiednią placówkę? Temu musielibyśmy poświęcić cały osobny artykuł. My serdecznie polecamy sieć szkół Early Stage, korzystającą ze sprawdzonych metod i autorskich materiałów, dzięki którym każde zajęcia są idealnym połączeniem zabawy i nauki!

Materiał promocyjny.

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam na nasz Facebook

Nasz Instagram